palette
تصویر صفحه خانگی مجله

چشم انداز مدیریت دولتی

شماره جاری : دوره 9، شماره 35 (2018)، پاییز 1397

شاپا چاپی : 2251-6069

شاپا الکترونیکی : 2645-4157

فصلنامه علمی-پژوهشی چشم‌انداز مدیریت دولتی، یکی از قدیمی‌ترین و پیشروترین مجلات موجود در زمینه‌ی مدیریت دولتی می‌باشد. این مجله در زمینه چاپ مقالات معتبر از سابقه‌‌ای عالی برخوردار بوده و هیئت تحریریه‌ی آن را بزرگان رشته‌ی مدیریت دولتی ایران تشکیل می‌دهند. سردبیر فصلنامه سرکار خانم دکتر اکرم هادیزاده مقدم و مدیرداخلی آن سرکار خانم دکتر امیرخانی می‌باشند. این فصلنامه دارای ضریب تاثیر 0.073 و شاخص آنی 0.036 در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) می‌باشد.

ارتباط با نشریه: نویسندگان و خوانندگان محترم، جهت ارتباط با نشریه، بیان سوالات و پیگیری مقالات ارسالی خود تنها با ایمیل journalppa@hotmail.com مکاتبه فرمایید.

نشریه چشم‌انداز مدیریت دولتی به صورت فصلنامه (هر سه ماه یکبار) منتشر می‌گردد و در هر شماره 7 مقاله چاپ می‌نماید. این نشریه طبق مصوبه‌ی وزارت علوم (کد مصوب کمیسیون: 308) از تاریخ یکم تیرماه سال 1390 دارای رتبه علمی - پژوهشی می‌باشد.

به دلیل کیفیت بسیار بالای مقالاتی که در مجلات دانشگاه شهید بهشتی چاپ می‌شوند، فصلنامه چشم‌انداز مدیریت دولتی در فرآیند ارزیابی مقالات، دقت و توجه فراوانی را به خرج می‌دهد و در این راه از کمک و یاری داوران عضو هیئت علمی دانشگاه‌های کشور استفاده می‌نماید. همچنین وجود هیئت تحریریه مجرب و قوی سبب شده است که فرآیند داوری و چاپ مقالات از اعتبار بالایی برخوردار گردد.

فصلنامه چشم‌انداز مدیریت دولتی به دلیل جایگاهی که دارا می‌باشد، همواره با استقبال نویسندگان و پژوهشگران عزیز کشورمان مواجه می‌باشد و تعداد فراوان مقالاتی که به بدست این نشریه می‌رسد گواه از همین ادعا دارد. به همین دلیل است که فرآیند داوری مقالات چیزی حدود سه الی چهار ماه زمان می‌طلبد.

تلاش نشریه چشم‌انداز مدیریت دولتی بر آن است که بیشتر از گذشته، خود را به استانداردهای جهانی نزدیک نماید و لذا در این راه با تلاش‌های صورت گرفته شاهد تغییر و تحول اساسی می‌باشیم اما همچنان بر آن باوریم که به عنوان پرچمدار رشته مدیریت دولتی در ایران، راهی طولانی برای خدمت به علم و دانش کشورمان در پیش رو داریم.

اهداف و زمینه ها:

بسمه تعالی

اهداف و محدوده‌ی مورد پوشش فصلنامه چشم‌انداز مدیریت دولتی

نشریه‌ی چشم‌انداز مدیریت دولتی، به عنوان یکی از نشریه‌های اثرگذار در اداره‌ی امور عمومی، توسط دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی در هر فصل منتشر می‌شود. این نشریه اقدام به انتشار مقاله‌هایی پیرامون کلیه‌ی جنبه‌های اداری امور عمومی، خط‌مشی‌گذاری و نظام اداری می‌نماید. از این رو هیئت تحریریه‌ی این نشریه به مقاله‌هایی خوش‌آمد می‌گوید که چالش‌های مهم اداری که می‌تواند منجر به پیشرفت‌های نظری و پژوهشی شود را پوشش دهد.

اهداف نشریه:

1)     ارتقای هویت رشته‌ی مدیریت دولتی در ایران

2)     تقویت جایگاه مدیریت دولتی در هرم حکمرانی ملی ایران

3)     طرح مباحث و نظریه‌های جدید در حوزه‌ی اداره‌ی امور عمومی

4)     انتشار پژوهش‌هایی با هدف حل مشکلات بخش عمومی

5)     گسترش دانش اداره‌ی امورعمومی

6)      شکل‌دهی گفتمان بین اندیشمندان و کارگزاران کشور

7)     گسترش سطح تحلیل‌های تطبیقی و انتقادی از چالش‌هایی که دولت‌های معاصر با آنها مواجه می‌باشند.

محدوده‌ی مورد پوشش نشریه:

1)     مباحث و چالش‌های خط‌مشی‌گذاری عمومی در ایران و جهان

2)     چالش‌ها و مباحث مرتبط با بخش عمومی و نظام اداری

3)     حکمرانی، چالش‌ها و مباحث جدید آن

4)     مالیه‌ی عمومی و بودجه‌ریزی در بخش عمومی

5)     رفتار سازمانی و مدیریت رفتار سازمانی کارکنان بخش عمومی و دولتی

6)      اداره‌ی امور پرسنل (مدیریت منابع انسانی) در بخش عمومی

7)     مباحث مرتبط با طراحی سازمان‌های دولتی

8)     چالش‌ها و موضوعات مربوط به حوزه‌ی مدیریت پیشرفت و توسعه‌ی شهری و روستایی

9)     مباحث مرتبط و نوین مدیریت تحول در بخش عمومی و دولتی 

watch_laterمقالات در دست چاپ

آدرس ایمیل خود را وارد کنید تا بدین وسیله از چاپ مطالب جدید باخبر شوید.

email